úterý 20. srpna 2019

Základní kurz čínské astrologie - BRNO

ANOTACE:

Lidé a jejich osud je předmětem odvěkého zkoumání vedené snahou o jeho pochopení. Pokud i vás zajímají lidské příběhy a rádi byste porozuměli tomu co označujeme jako osud a tomu, jak je náš život ovlivňován, je tento kurz přímo pro Vás. 
Základní kurz tradiční čínské astrologie 4 pilířů (BaZi) je určen všem, které zajímá tajemství čínské metafyziky. Všem, kteří mají k čínské astrologii blízko a rádi by pronikli do jejích tajů a porozuměli tomu proč se lidé chovají a jednají tak jak vidíme. 
Tento kurz je užitečný také pro ty, které zajímá Feng Shui, protože znalost BaZi je pro praktikování Feng Shui nezbytná. Naučíte se porozumět vztahu 5 elementů a jednotlivým oblastem lidského života, které pak v prostoru můžete ovlivňovat. 
Tento kurz je také prospěšný pro všechny, kteří se jakkoliv věnují lidskému zdraví z pohledu tradiční čínské medicíny, různým praktikům alternativní medicíny a terapeutům, protože vás naučí porozumět vztahu poměru kvality a síly jednotlivých elementů u konkrétní osoby což je skvělým doplněním pro diagnostiku a předpovídání jaké nemoci a kdy se mohou projevit.


PROPOZICE:

Celý kurz tomto rozsahu je ojedinělý. Je rozdělen do třech víkendů, během kterých probereme základní stavební kameny tradiční čínské astrologie 4 pilířů (BaZi) a zaměříme se na porozumění astrologické symboliky. Naučíme se sestavit horoskop a rozumět jeho různým vrstvám. Pro všechny, kterým pak tradiční čínská astrologie učaruje, jsou připraveny další dva stupně ke studiu, kde prohloubí a rozšíří znalosti získané v tomto kurzu.

I. Víkend - ELEMENTY Nebeské Stonky

První víkend věnuje konstrukci horoskopu a probereme jak se horoskop tvoří. Povíme si o jeho jednotlivých vrstvách a pilířích. Probereme základní teorie z nichž budeme vycházet při čtení horoskopu. Probereme všech 10 Denních vládců a 5 faktorů osudu a na příkladech se budeme učit pochopit kvalitu a kvantitu jednotlivých elementů a jejich význam v horoskopu. 


II. Víkend - ZVÍŘATA Pozemské Větve 

Druhý víkend začneme opakováním učiva z prvního víkendu a navážeme významem a vztahy mezi 12ti zvířaty. Probereme 6 základních vztahů, jako kolize, destrukce, trestání a podobně. Probereme harmonické i transformační kombinace znamení a to co vnáší do našich životů.


III. Víkend - Úvod do TONG SHU - Výběr vhodného data

Ve třetím víkendu se zaměříme na umění výběru vhodného období a konkrétního data pro různé události. Na konkrétních příkladech si ukážeme jak vybrat šťastné datum svatby, datum pro podpis smlouvy, příznivý den pro operaci apod. V kurzu je více jak 10 rozdílných případových studií. Seznámíme se s konstrukcí kalendáře TONG SHU a sekvencemi 12ti Denních úředníků. Naučíme se několik nápomocných Hvězd (Shen Sha) 

Termíny:

I. Víkend - 25a26 leden - BRNO
II. Víkend - 15a16 únor - BRNO
III. Víkend - 28a29 březen - BRNO

Každý den začínáme v 9,30 hodin a končíme cca 15-16 hodin. Výuka je dělena krátkými přestávkami a jednou delší pauzou na oběd. Občerstvení není zahrnuto v ceně, ale v místě je možné si připravit teplý nápoj (Kava, čaj) 

Místo konání:

Bude upřesněno podle poštu žáků.

Cena: 6.200 Kč - Cena zahrnuje barevné tištěné podklady v rozsahu cca 400 slajdů.