sobota 22. září 2018

Lidé typu Bing - Oheň jang


Denním vládcem označujeme jeden z deseti elementů, který vládne ve dni vašeho narození. Najdeme jej jako přívlastek onoho zvířete v denním pilíři. On představuje jakousi esenci vaší osobnosti. Jeho síla a kvalita nám ukazují, jakým člověk umí být a k čemu inklinuje. Je to vlastně základní bod pro výklad horoskopu čínské astrologie, o poznání důležitější než zvířecí regent, který vládl v roce vašeho narození.

Člověka, který má denního vládce ve znamení jangového Ohně (Bing), bychom si mohli nejlépe připodobnit ke Slunci, jehož záře a teplo prosvětluje náš svět a dává nám radost a život. Tak jako Slunce vychází na východě a zapadá na západě – a my s ním můžeme počítat každodenně, tak i lidé typu Bing (jangový Oheň) jsou ti, se kterými můžeme počítat, a kteří mají svým způsobem rádi cyklické až rutinní věci. Obecně mívají dostatek energie a nadšení přecházející do vášně pro to, co dělají. Bývají to rození optimisté.

Protože mají rádi ve všem jasno (sluneční paprsky jsou přímé), nemají moc rádi překvapení, neradi se pouštějí do nových věcí, ale spíše opakují ty samé věci a postupy. Tím si vytváří svou vlastní rutinu a snaží se držet ve své komfortní zóně. Častěji se tedy raději vydají cestou, kterou znají, i když by mohli dojít k cíli dříve, byť po náročnější cestě.

Lidé Bing (jangový Oheň) jednají upřímně a otevřeně, mají potřebu mít ve všem jasno, a proto to nejsou moc dobří zákulisní hráči. Složitá vyjednávání nejsou jejich silnou stránkou. Když něco nebo někoho mají rádi, lehce to poznáte.

Rádi dělají jiným radost, ale očekávají za to uznání a poplácání po zádech. Chtějí být užiteční a prospěšní (jako Slunce), a tak chtějí také zářit, i když to sami neradi přiznávají. Jsou vesměs štědří, ale občas bývají okázalí a dělají věci hlavně na efekt. Zářit je pro ně otázkou prestiže, což mají společné s jinovým Kovem. Jejich styl je ale mnohdy moc okázalý, bez důrazu na střídmost a kvalitu. Mezi lidi s "Denním vládcem" Bing patří mimo jiné

 • Jaromír Jágr (sportovec)
 • Karel Roden (herec)
 • Tatiana Dyková (herečka) (zpěvačka)
 • Lucie Bílá (zpěvačka)
 • Albert Einstein (vědec)
 • Jan A. Komenský (učitel národů)
 • Greta Thumbergová (aktivistka)
 • Jan Železný (sportovec)
 • Věra Čáslavská (sportovkyně)
 • Simona Krainová (modelka)
 • Jiri Pomeje (herec)
 • Josef Lada (spisovatel)
 • Jiří Korn (zpěvák)
 • Jiří Hanzelka (cestovatel)


Denní vládce je jen jedním, avšak velmi podstatným aspektem vašeho horoskopu. Mohli bychom ho přirovnat k podstatě herce, který vystupuje ve hře s názvem Život. A my známe různé typy herců. To, jaký má potom tato jeho hra scénář (zda se jedná o komedii či tragédii), určuje tzv. „struktura horoskopu“. Posledním aspektem jsou naše „životní role“, tedy to, jaké všechny role v tom svém scénáři bude tento náš herec hrát. Herec, scénář a role. Teprve tyto tři části tvoří určitý komplex sebepoznání – a tedy i toho, jací lidé jsme.Více informací o jednotlivých 4 pilířích a jejich významu v horoskopu najdete ZDE.

Více informací o denním vládci najdete ZDE.

Kalkulátor pro sestavení horoskopu najdete ZDE.

Informace o kurzech čínské astrologie najdete ZDE.


použitý obrázek JY Mastery academy

Žádné komentáře:

Okomentovat