neděle 21. května 2023

Lidé typu Gui - Voda jin


Denním vládcem označujeme jeden z deseti elementů, který vládne ve dni vašeho narození. Najdeme jej jako přívlastek onoho zvířete v denním pilíři. On představuje jakousi esenci vaší osobnosti. Jeho síla a kvalita nám ukazují, jakým člověk umí být a k čemu inklinuje. Je to vlastně základní bod pro výklad horoskopu čínské astrologie, o poznání důležitější než zvířecí regent, který vládl v roce vašeho narození.

Člověka, který má svého denního vládce ve znamení jinové Vody (Gui) bychom si mohli představit jako mlžná oblaka, jemný déšť nebo řeku skrytou v jeskyni, protože právě na tom si můžeme ukázat různé aspekty osobnosti takového člověka.

Člověka, který má svého denního vládce ve znamení jinové Vody (Gui) bychom si mohli představit jako mlžná oblaka, jemný déšť nebo řeku, skrytou v jeskyni, protože právě na tom si můžeme ukázat různé aspekty osobnosti takového člověka.

Hlavním aspektem jejich života je jistá proměnlivost. Tito lidé se proměňují, tak jako voda mění svoji formu a kvalitu: mrak, déšť, rosa, vlhkost v půdě. Bývají přizpůsobivý okolnostem, ale umí si jít za svým. Jen ta cesta není přímá. Čas u nich mnohdy nehraje roli a nebývají netrpělivý. Mají ve skrze bohatý vnitřní život, plný inspirací a nápadů, kde ale chybí často struktura. Chtějí si myslet cokoliv, volně a svobodně a mnohdy mlčí, dokud nejsou tázání. Tomu, komu se otevřou, dají nahlédnout do své hlubiny a případné emocionální zranění také hluboce prožívají.

Nejsou to životní optimisté, ale mají neutuchající touhu žít. Bývají silně empatičtí, což je v konečném důsledku zraňuje, ale přesto mají potřebu se angažovat v sociální oblasti. Bývají nestálí, nepolapitelní ale ten koho přijmou za svého obdaří svou pozorností. Mnohdy se do druhého projektují a jeho záliby přijmou za své. Po rozchodu se stejným způsobem naladí na jiného. Nedělá jim to zásadní problém. Dobře souzní s lidmi typu jangové Země, se kterými je pojí bohatý vnitřní život. A při jeho sdílení nacházejí souznění. Wu jim také poskytuje oporu a jejich spojením vzniká vášeň. Lidé typu Gui jsou mírumilovní a umírnění, ale pokud se něco stane, promění se v Kálí, bohyni smrti. Pak je mnohdy nic nezastaví. Temná stránka Gui v sobě nese alkohol, drogy a netradiční sexualitu, temné vášně.
Mezi známé osobnosti s denním vládcem Gui patří třeba
 • Carl Gustav Jung (lékař)
 • Sigmund Freud (lékař)
 • Hana Zagorová (zpěvačka)
 • Dan Bárta (zpěvák)
 • Debbi Deborah Kahl (zpěvačka)
 • David Černý (umělec)
 • Emil Fila (umělec)
 • Richard Genzer (herec)
 • Tändzin Gjamccho (14.dalajlama)
 • Ondrej Bank (sportovec)
 • Björn Borg (sportovec)
 • Andreas Nikolaus „Niki“ Lauda (sportovec)
 • Robert Změlík (sportovec)
 • Jan Eskymo Welzl (cestovatel)
 • Leoš Šimánek (cestovatl)

Denní vládce je jen jedním, avšak velmi podstatným aspektem vašeho horoskopu. Mohli bychom ho přirovnat k podstatě herce, který vystupuje ve hře s názvem Život. A my známe různé typy herců. To, jaký má potom tato jeho hra scénář (zda se jedná o komedii či tragédii), určuje tzv. „struktura horoskopu“. Posledním aspektem jsou naše „životní role“, tedy to, jaké všechny role v tom svém scénáři bude tento náš herec hrát. Herec, scénář a role. Teprve tyto tři části tvoří určitý komplex sebepoznání – a tedy i toho, jací lidé jsme.

Více informací o jednotlivých 4 pilířích a jejich významu v horoskopu najdete ZDE.

Více informací o denním vládci najdete ZDE.

Kalkulátor pro sestavení horoskopu najdete ZDE.

Informace o kurzech čínské astrologie najdete ZDE.


použitý obrázek JY Mastery academy

Žádné komentáře:

Okomentovat